Orangetime’st võrsunud myspotit.com keskkonda panustati üle 100 000 euro

Team-myspotit

MySpotit meeskond: Mikk Puurmann, Timo Mitt, Marge Raitma, Hardi Kinnas, Andres Kostiv.
Foto. Erlend Štaub

Orangetime’ist võrsunud Eesti iduettevõte MySpotit, mis pakub ettevõtetele võimalust leida koosolekuruume kontorist väljas, sulges esimese investeeringuteringi, kaasates tootearenduseks ja uutele turgudele sisenemiseks tuntud ingelinvestoritelt ning tippjuhtidelt üle saja tuhande euro. 

Rahvusvahelise transpordiplatvormi Bolt kaasasutaja Martin Villigu sõnul sai investeerimisotsuse tegemisel määravaks MySpotiti asutajate pikaaegne kogemus ettevõtete ürituste korraldamisel ning selge eesmärk muuta ettevõtete koosolekute maailma jäädavalt. “Kiiresti kasvava ettevõttena vajame Boltis tulemuslikke koosolekuid ja sellega kaasnevalt ka pidevalt erinevaid ruume – MySpotit teeb nende broneerimise väga lihtsaks. Lisaks on koosolekuruumide vahendusplatvorm hea lahendus neile ettevõtetele, kelle ruumid seisavad aegajalt tühjalt – need on võimalik lisatulu teenima panna täpselt samamoodi, nagu Boltis teenitakse lisatulu oma autot või Airbnb-s oma kinnisvara teiste kasutajatega jagades,” märkis Villig.

AS’i Kapitel ja Tallinna Tehnikaülikooli nõukogu liikme ning Swedbanki endine juhatuse esimees Robert Kitt lausus, et suurettevõtted kaotavad igal aastal tuhandeid eurosid ebaefektiivsetele koosolekutele: “Hiljutine rahvusvaheline uuring näitas, et ettevõtted üle maailma kaotavad kasututele koosolekutele igal aastal ligikaudu 45 Eesti riigi aastaeelarvet – see on ligi 500 miljardit eurot.”

Kitt lisas, et suurte meeskondade juhid muretsevad koosolekutel raisatud aja ja raha pärast, kuid seni pole leitud ka ühtki alternatiivi, mis toimiks meeskondade juhtimise ja koostöömeetodina ühistest nõupidamistest paremini. MySpotiti potentsiaali näen selles, et portaal ei vahenda mitte ainult ruume, vaid tegeleb ka koosolekute sisu planeerimise parendamisega ja pakub juhtidele tulevikus võimalusi oma meeskondadele paremaid ning tulemust andvaid lahendusi luua,” selgitas Kitt, miks ta otsustas MySpotit ingelinvesteeringute ringis kaasa lüüa.

MySpotiti ühe asutaja Hardi Kinnase sõnul on ettevõttesse investeeringu teinud investorid selle poolest huvitavad, et lisaks start up maailmas ennast tõestanud nimedele panid ettevõtte arengule õla alla ka mitmed tuntud tippjuhid traditsioonilisest majandusest. “See on selge märk, et koosolekute sektorit on vaja raputada”, tõdes Kinnas.

Lisaks Martin Villigule ja Robert Kittile osalesid esimeses investeeringuteringis investoritena teiste hulgas tuntud start up ettevõtjad ja investorid Mikko Silventola (Bolti esimene investor, Frontier), Taavi Tamkivi (Skype, Transferwise, Salv), Gert Jostov (Technopolis Ülemiste), Martin Otsa (East Capital Baltics) ja Asso Lankots (Leibur, Lantmännen Unibake).

MySpotiti väärtus kasvas investeeringu tulemusena üle miljoni euro. Eestis edukalt kanda kinnitanud koosolekuruumide vahendusplatvorm jätkab investeeringu toel tootearendust ning laienemist uutele turgudele. „Jaanuari keskel avame teenuse Riias ja juba 2020. a teises kvartalis siseneme Kopenhaageni turule. Lisaks koosolekuruumide vahendamisele teeme tootearendust uuel suunal, et pakkuda juhtidele tööriista koosolekute sisukamaks ja efektiivsemaks planeerimiseks,“ selgitas MySpotiti üks asutajatest Hardi Kinnas.

MySpotit on 2018. aastal Hardi Kinnas’e, Mikk Puurmann’i, Timo Mitt’i ja Orangetime Event poolt loodud koosolekuruumide vahendusplatvorm. MySpotit tehingute maht kasvab üle 20% igas kuus. MySpotitil on üle 120 kliendi, kellest tuntumad on Transferwise, Veriff, Bolt, Helmes, Eesti Energia, Elisa ja Telia. Koosolekuruumide valikus on lisaks tavapärastele nõupidamisruumidele ka erilisemaid ruume – näiteks saab koosolekut pidada lennujaamas, peostuudios või veinibaaris. Ettevõte tegeleb arendusega, mis saab esimesena maailmas meeskonnajuhtidele efektiivse koosoleku loomise abimeheks.

team-myspotit-hardi kinnas

MySpotit asutajad: Timo Mitt, Hardi Kinnas, Mikk Puurmann
Foto. Erlend Štaub